Żarówki LED cechuje większa żywotność

 

Od jakiegoś czasu, zarówno sprzedawcy detaliczni jaki i hurtowi, odnotowują wzrost sprzedaży żarówek LED. Być może głównym czynnikiem przekonującym do kupna, jest oferowana przez producentów dwuletnia gwarancja na produkt.

Wzrasta liczba gospodarstw korzystających z żarówek LED

żarówki halogenowe ledChyba nikt z nas, nie wyobraża sobie życia bez sztucznego oświetlenia. Jest ono dla nas niezbędne, gdy słońce znika gdzieś za horyzontem i nadchodzi noc. Dzięki zewnętrznemu źródle światła możliwe staje się czytanie ulubionej książki w łóżku, praca czy wszelkie inne prace. Żarówki halogenowe led niemalże całkowicie zdetronizowały zwykłe żarówki wolframowe, których wymiana okazywała się konieczna przynajmniej raz na trzy miesiące. Stwierdzono, że żarówki LED są prawie tysiąc razy bardziej energooszczędne od swojego poprzednika. Jak to możliwe? Okazuje się, że sekret tkwi w wewnętrznej strukturze przedmiotu. Został on wykonany z małych diod elektroluminescencyjnych, które dzięki wykorzystaniu zjawisk fizycznych zużywają znacznie mniej prądu do oświetlenia danego pomieszczenia. Ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonany, cechują się również bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na przepływający przez okablowanie prąd elektryczny o stałym napięciu. W zależności od danego modelu, najtańsze egzemplarze żarówek wykonanych w technice LED zaczynają się od kilku złotych, a za najdroższe przyjdzie nam zapłacić około stu złotych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie danego produktu, warto poprosić konsultanta o pomoc w dopasowaniu go do naszych potrzeb – inna żarówka nada się do pokoju, a inna do biura.

Chcąc nie chcąc, jesteśmy skazani na korzystanie ze sztucznego źródła światła. Warto zatem postawić na produkt mało awaryjny, sprawdzony i z dwuletnią gwarancją wprost od producenta.