Zalety pianki poliuretanowej

 

Ocieplenie domu jest ważne, ponieważ dzięki temu ciepłe powietrze nie ucieka na zewnątrz budynku a my nie musimy płacić wysokich rachunków za ogrzewanie. Poza tym skutecznie ocieplony dom to podstawa, dlatego pianka poliuretanowa jest tak bardzo popularna.

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową

Jeśliocieplanie poddasza pianką białystok zależy nam na energooszczędnym domu to powinniśmy już na etapie projektowania budynku zadbać o wybór najlepszych materiałów izolacyjnych. Natomiast samo ocieplanie poddasza pianką białystok warto zlecić fachowcom, którzy się na tym znają oraz mają ogromne doświadczenie i specjalistyczny sprzęt, który pomaga im w wykonywaniu swojej pracy. Tylko dobrze wykonana izolacja natryskowa gwarantuje szczelność i trwałość na lata. Pianką poliuretanową można ocieplać zarówno nowo wybudowane domy jak i te, które wymagają niezbędnej termomodernizacji po wielu latach. Wyróżnia się dwa rodzaje pianki twardą i miękką. To ocieplania poddasz używa się jednak tej drugiej, ponieważ idealnie nadaje się na izolowanie pomieszczeń wewnętrznych i można ją nakładać bezpośrednio na wcześniej przygotowane podłoże. Dzięki piance zabezpieczamy swój dom przed utratą ciepła oraz eliminujemy problem powstawania tak zwanych mostków. Kolejną zaletą izolacji jest to, że jest wykonana z materiału samogasnącego, trudnopalnego w połączeniu z płytami kartonowo-gipsowymi. Dodatkowo jest ona trwała i nie zmienia swoich właściwości przez wiele lat. Niektórzy producenci dają 25 lat gwarancji na swoje produkty.

Jeśli więc zależy nam na bezpiecznym oraz trwałym ociepleniu poddasza warto rozważyć użycie pianki poliuretanowej oraz wynajęcie firmy, która zajmie się wykonaniem izolacji natryskowej. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasz dom jest prawidłowo ocieplony.