Wykończenie schodów – balustrady

Różnego rodzaju elementy wykończeniowe stają się często ciekawym dopełnieniem wnętrza czy otoczenia domu. Wybierając balustrady, warto kierować się jednak nie tylko efektem wizualnym. Taka inwestycja planowana jest na wiele lat, dobrze jest zapoznać się ze sprawdzonymi technikami w tym temacie.

Jakie balustrady wziąć pod uwagę ?

balustrady systemoweNajczęściej wykonywane są balustrady ze stali nierdzewnej – trwałe i odporne na korozję. Tego typu balustrady wykorzystywane są zarówno jako zewnętrzne jak i wewnętrzne. W zależności od upodobań klientów, stal może być matowa lub polerowana. Sprawdzają się jako rozwiązania balkonowe, tarasowe czy rozdzielające. Balustrady systemowe są rozwiązaniem solidnym i efektownym, wykorzystywanym na różnych powierzchniach użytkowych. Dużą zaletą balustrad ze stali nierdzewnej jest ich wytrzymałość – nie reagują na czynniki atmosferyczne i chemiczne, ani też na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale sprawdzają się w użytkowaniu przez wiele lat. W nowoczesnych realizacjach balustrady często wypełniane są szkłem. Ciekawym rozwiązaniem są też balustrady nierdzewne z poziomymi relingami. Wszystkie balustrady wykonywane są w dowolnych rozmiarach, w zależności od potrzeb klienta. Przy montażu balustrad systemowych wykorzystywane są przede wszystkim słupki i pochwyty. Dodatkowo, trzeba też uwzględnić detale wykończeniowe – wsporniki, mocowania i różne zakończenia rurek. Profesjonalny montaż z pewnością rozwieje wszelkie wcześniejsze wątpliwości.

Rozwiązania systemowe zdecydowanie wyróżniają się oryginalnością i estetyką wykonania. Dają znacznie więcej możliwości, ponieważ poszczególne elementy łączone są za pomocą skręcania. Dzięki temu, można wziąć pod uwagę różne aranżacje, podnosząc tym samym atrakcyjność naszego domu.