W jakiej kuchni sprawdzi się zlew granitowy czarny?

Zlew stanowi najważniejszy element wyposażenia naszych kuchni. O ile kilkanaście lat temu nie mieliśmy większego wyboru, jeżeli chodzi o sam materiał wykonania, tak dziś liczba dostępnych opcji może nie jednego przyprawić o zawrót głowy. Ogromną popularnością ostatnimi czasy cieszą się zlewy granitowe i to właśnie dziś przyjrzymy się im bliżej.

Zalety zlewozmywaków granitowych

zlew granitowy czarnySam zlew granitowy powstaje z połączenia granulatów piasków  kwarcowych z żywicami. Powstała masa odlewana jest w specjalne formy, które tworzą ostateczny kształt produktu. W zależności od oczekiwań względem jakości, proporcje pomiędzy stosowanymi materiałami różnią się między sobą. Wysokiej jakości produkty w swoim składzie posiadają od 70 do 80 procent kruszywa. Jeśli zatem zależy na na najwyższej jakości oraz długim okresie użytkowania, przed zakupem warto zapoznać się z informacjami podanymi przez producenta. Sama powierzchnia poszczególnych zlewów granitowych może różnić się pomiędzy sobą strukturą. W tym przypadku zależy ona od zastosowanych technologi w obróbce, możemy zatem spotkać się z całkowicie gładkimi jak i chropowatymi. Jeżeli wybierzemy zlew, do którego produkcji użyto dużej ilości kruszywa możemy zapomnieć o powstawaniu zadrapań czy przebarwień. W łatwy sposób możemy zatem odróżnić słabej jakości produkt, kiedy po kilkukrotnym myciu posiada on widoczne ślady użytkowania. Sam zlew granitowy sprawdza się doskonale w połączeniu z różnymi stylami. Jednak zlew granitowy czarny wpasowuje się doskonale w kuchnię wykonaną w stylu nowoczesnym, szczególnie kiedy zdecydujemy się również na zakup czarnej baterii.

Mimo, że zlew granitowy nie należy do najtańszych, warto wziąć pod uwagę, że sama cena w znacznym stopniu przekłada się na jego wysoką jakość. Wysokiej jakości produkt trudno bowiem uszkodzić nawet ostrym nożem czy ciężkimi naczyniami.