Pomoc psychoterapeuty

Jakiś czas temu moja żona zaczęła się diametralnie zmieniać. Z wesołej, otwartej i pełnej optymizmy kobiety stała się osobą skrytą, zamkniętą w sobie. W nocy nie mogła spać, często kiedy wracałem z pracy zastawałem ją płaczącą w pokoju. Kiedy pytałem o co chodzi nie chciała ze mną o tym rozmawiać. Obydwoje byliśmy bezradni. W końcu udało mi się ją przekonać do jakiejkolwiek formy pomocy i właśnie psychoterapia w Łodzi była tym wyborem, który wydawał mi się najbardziej optymalny.

Terapia, która pomoże zwalczyć wszelkie traumy

psychoterapia w ŁodziDiagnoza została postawiona doprawdy szybko; okazało się że chodzi o depresję. Kiedyś bagatelizowano to schorzenie. Uważano, że dana osoba po prostu się nad sobą rozczula i nadmiernie przejmuje problemami, a tak naprawdę nic jej nie jest i powinna w końcu sama doprowadzić się do porządku. Mogę powiedzieć, że w życiu nie słyszałem większych bzdur ponieważ depresja jest chorobą psychiczną, którą trzeba leczyć z pomocą specjalisty, dlatego psychoterapia w Łodzi była jedynym wyjściem. Wiadomo, że efekty terapii nie są natychmiastowe, ale w tym wypadku należy po prostu cieszyć się małych postępów i symptomów tego, że wszystko idzie ku lepszemu. Po kilku sesjach zajęciowych sam widziałem jak żona sporadycznie zaczyna się uśmiechać, a nawet sama podejmowała tematy rozmowy. 

Musiała wprawdzie przez pewien czas brać leki antydepresyjne, ale na szczęście nie były one najmocniejsze, dzięki czemu żona wiedziała co dzieje się dookoła. Ostatecznie psychoterapia przynosiła doskonale rezultaty i jako osoba, która starała się być bardzo zaangażowana w cały proces leczenia, żeby wesprzeć żonę mogłem w końcu przyznać, że wygląda na to iż oboje wracamy z bardzo dalekiej podróży, a szczęście zaczyna się do nas uśmiechać.