Uczymy makijażu permanentnego

Ostatnio bardzo modny jest makijaż permanentny. Jeszcze niedawno, korzystały z niego głównie osoby po chemioterapii, oraz takie, które miały bardzo jasne włoski, a farbowały się na ciemne kolory. Trend na głębokie i wyraziste kreski, wylansowały głównie celebrytki, i panie z pierwszych stron gazet. Można to stwierdzić z pewnością, ponieważ takie osoby są bardzo często inspiracją i dla młodszych, i dla starszych.

Tworzymy długotrwałe makijaże

polecany kurs makijażu permanentnegoJednak trzeba uważać, jeżeli już zdecydujemy się na taki makijaż. Nie każda osoba ma kompetencje, i potrafi to robić. Pseudo stylistki chwytają się możliwości na dobry zarobek, i bez odpowiedniego przeszkolenia, zajmują się tym makijażem. Nasz polecany kurs makijażu permanentnego jest oblegany przez wiele kosmetyczek. Uczymy, jak prawidłowo wykonać taki makijaż, aby nie wyglądał sztucznie. Ważne jest odpowiednie wymierzenie kształtu brwi. Mamy specjalne podziałki, i linijki, aby dokładnie wymierzyć, gdzie brwi powinny się znajdować. Liczy się to od nosa. Łuk załamania też musi być w odpowiednim miejscu. Ważny jest też kolor. Jest ich kilka do wyboru, najlepiej, żeby pasował do koloru włosów. Bardzo często widzi się blondynki w czarnych brwiach, co wygląda wręcz karykaturalnie. Pomagamy w doborze koloru, robimy ćwiczenia. Pokazujemy zdjęcia modelek z usuniętymi przez grafików brwiami. Prosimy o dopasowanie im idealnego koloru i kształtu. Lepiej ćwiczyć na sucho, bo na klientce już tego robić nie można. Nie ma miejsca na pomyłki.

Nasze kursantki uczą się, jak wykonywać makijaż permanentny prawidłowo. Gdy pracują już z klientką, zawsze robią obrys kredką do brwi, i pytają klientkę, czy taki kształt im odpowiada. Najdłużej trwa rysunek, bo po akceptacji, to już tylko chwila, i nowe brwi już są.