Uciskowe skarpety kompresyjne damskie

Kompresja jest ostatnio bardzo powszechnym chwytem marketingowym. Można by rzec, że producenci wprost nadużywają tej zdobywającej popularność właściwości odzieży przeznaczonej dla sportowców, by zwiększyć na nie popyt. Nie jest to jednak tylko podprogowy wpływ na klientów, ma ona bowiem swoje przełożenie na rzeczywiste działanie.

Zbawienne działanie skarpet kompresyjnych

skarpety kompresyjne damskieCzym właściwie jest ta wspomniana już kompresja? W każdym kontekście słowo to oznacza nie mniej i nie więcej jak po prostu zmniejszenie. Używana przede wszystkim przez informatyków, często wykorzystywana jest również przez producentów wspomnianej wyżej odzieży, przeznaczonej dla osób uprawiających wzmożony wysiłek fizyczny. Najpopularniejszą częścią garderoby zaopatrzoną w tą cechę są skarpety kompresyjne damskie, ale również i męskie. Ich głównym zadaniem jest wywoływanie nacisku, poprawia się dzięki temu krążenie żylne, a co za tym idzie zwiększa się wydolność serca. Większa wydolność jest pożądaną cechą każdego sportowca, ma ona związek z aktywnym transportem tlenu do mięśni. Zapobiega to również powstawaniu uciążliwym i znienawidzony, zakwasom, które są wynikiem właśnie braku tlenu. Skarpetki kompresyjne nie sprawią, że nagle zaczniemy biegać niczym światowej sławy Usain Bolt, ale z pewnością poprawią komfort i skuteczność naszych treningów. Polepszą metabolizm naszych mięśni i staną głównym sprzymierzeńcem ich regeneracji. Wbrew pozorom, ta nieznaczna i niewielka część garderoby może bardzo dużo wnieść do naszych codziennych aktywności zapewniając nam większą wygodę i efektywność.

Wiele słyszy się o preparatach wspomagających sportowców, tych w formie tabletek, napoi, batonów proteinowych czy co gorsza dopingów. Te ostatnie mocno ingerują one w nasz organizm od wewnątrz, często z katastrofalnymi skutkami ubocznymi. Czy nie lepiej zatem wspomóc się “od zewnątrz” i pobudzić nasze krążenie o wiele bezpieczniejszymi skarpetkami kompresyjnymi?