Tworzenie zamawianych aplikacji mobilnych

Pracę w branży informatycznej zaczęłam na studiach i po ich zakończeniu pracowałam prawie 7 lat. Kilka razy zmieniałam pracodawców, jednak zawsze pracowałam w korporacjach, przy dużych, często międzynarodowych projektach. Teraz jednak pracuję we własnej firmie, w której zajmujemy się tworzeniem zamawianych aplikacji mobilnych.

Pisanie zamawianych aplikacji mobilnych

aplikacje mobilne na zamówienieIdea stworzenia własnej firmy i rozpoczęcia pracy na własny rachunek kiełkowała w mojej głowie już od dłuższego czasu. Dzięki odwadze i determinacji mojej koleżanki z ostatniej korporacji, idea ta zmieniła się w coś realnego. Teraz jesteśmy wspólniczkami i piszemy aplikacje mobilne na zamówienie. Obecnie zapotrzebowanie na tego typu oprogramowanie jest ogromne. Widzimy też, że wiele mniejszych firm decyduje się zlecić nam wykonanie aplikacji dla nich właśnie dlatego, że my też prowadzimy małą firmę. Przez to mają gwarancję indywidualnego dopasowania ceny, ale także omówienia wszystkich funkcjonalności i bezbolesnego przejścia przez proces wdrażania użytkowników. Zlecając nam wykonanie aplikacji mobilnej, mogą być również pewni, że zostanie ona stworzona przy użyciu najnowszych technologii i będzie dobrze działać i wyglądać na każdym rodzaju urządzenia mobilnego. Sądzę też, że fakt prowadzenia firmy IT przez dwie kobiety nie jest bez znaczenia. Często klienci już po realizacji zamówionej aplikacji mówią nam, że zdecydowali się na naszą firmę, gdyż proponowane przez nas graficzne interfejsy są bardziej dopracowane, ładne i przejrzyste. Cieszę się, że nasza firma się rozwija. W zeszłym roku udało nam się nawiązać współpracę z pobliską politechniką i zaprosić na staż kilku zdolnych studentów. Teraz, kiedy skończyli studia, są już naszymi pracownikami.

Przygoda z własną firmą i projektowaniem zamawianych aplikacji mobilnych jest zdecydowanie najbardziej ryzykowną rzeczą, jaką zrobiłam w życiu. Nie żałuje jednak tej decyzji i liczę na to, że nasza firma będzie się rozwijać i nadal będziemy tworzyć wysokiej jakości oprogramowanie.