Sprawdzona mikoryza grzybów leśnych

Grzyby mimo tego, że nie posiadają niemal żadnych właściwości odżywczych to jednak są pyszne i spełniają niezwykle istotną funkcję w gastronomii. Wiele osób oprócz tego, że zbiera grzyby by użyć je w kuchni to dodatkowo po prostu lubi spacerować po lesie i takich grzybów szukać. Na dzień dzisiejszy istnieją jednak sposoby na to by posiadać grzyby w swoim ogrodzie. 

Wydajna grzybnia do ogrodu 

grzybnia grzybów leśnychOd wieków grzyby spożywane są przez ludzi oraz zwierzęta. Pełnią one bardzo ważne role w środowisku. Dla wielu osób okres letni kojarzy się tylko i wyłącznie z wyprawami w celu poszukiwania grzybów leśnych. Nawet zdarzają się tacy, którzy grzybów nie jadają ale uwielbiają je zbierać. Obecnie możemy zakupić specjalne preparaty, które sprawią, że grzyby zaczną pojawiać się w naszym ogrodzie. Grzybnia grzybów leśnych na chwilę obecną jest dość łatwa do stworzenia. Wystarczy bowiem zakupić specjalną szczepionkę z mikoryzą. Szczepienie polega na umieszczeniu płytko w ziemi drobnych kuleczek bogatych w składniki odżywcze dla grzybów. Zanim jednak przystąpimy do szczepienia to koniecznie musimy zadbać o przygotowanie gruntu. W tym celu warto zaopatrzyć się w worek czarnoziemu ogrodowego oraz nawozu. Taką ziemię należy wysypać w miejscu zacienionym i wilgotnym. Grzyby nie lubią zbyt dużego nasłonecznienia bowiem składają się w większości z wody a promienie słoneczne powodują wysuszanie miąższu. 

Oprócz szczepionek możliwy jest również zakup grzybni w formie gotowej. Ma ona formę prostopadłościennego bloczku z czarnej, żyznej ziemi. Taki bloczek możemy umieścić w odpowiednio przygotowanym dole w ogrodzie lub też możemy postawić go w zacienionym miejscu. Najważniejszą kwestią w tym wypadku jest systematyczne podlewanie naszej grzybni. Pierwsze owocniki pojawią się po kilku dniach.