Rzetelne testy na HPV

Wirus brodawczaka ludzkiego jest bardzo groźny i prowadzi do niezwykle poważnych następstw zdrowotnych. Potencjalnie prowadzi do rozwoju raka szyjki macicy. Powszechnie wiadomo, że lepiej jest zapobiegać chorobie, niż ją leczyć. Dlatego też lekarze stawiają na profilaktykę.

Gdzie można zrobić dokładne testy na HPV?

test na hpvWirusem brodawczaka ludzkiego można się najczęściej zakazić poprzez przypadkowe kontakty seksualne be zabezpieczenia. Lekarze są niemal pewni, że wirus ten ma ogromne znaczenie w powstawaniu nowotworów, w tym oczywiście raka szyjki macicy oraz raka jajnika. Istnieją na to potwierdzone dowody naukowe. Dlatego też warto od czasu do czasu wykonywać test na HPV. Wykonanie takiego badania kosztuje niewiele, a może nam uratować drowie oraz życie. Jeśli lekarzy wykryją u pacjenta wirus HPV mogą zawczasu wdrożyć odpowiednie leczenie i otoczyć pacjenta troskliwą opieką. Zmiany nowotworowe o wiele łatwiej leczy się, gdy są w początkowym stadium. Zaawansowana choroba nowotworowa często już nie daje się wyleczyć w żaden sposób. Tymczasem bardzo wiele odmian raka nie daje początkowo żadnych niepokojących objawów. Z tego też powodu pacjenci, którzy zgłaszają się do lekarza z uporczywymi bólami brzucha lub podbrzusza, często po dłuższym czasie słyszą druzgocącą diagnozę z ust medyka. Lekarze rozróżniają ponad kilkadziesiąt rodzajów wirusa HPV. Zaleca eis stosowanie prezerwatyw w przypadku przygodnych kontaktów seksualnych.

Kobiety po dwudziestym piątym roku życia powinny przynajmniej raz na dwa lata wykonywać badania na obecność HPV. Jest to niezwykle groźny wirus prowadzący do poważnej choroby nowotworowej. Zawczasu wykryty pozwala na uratowanie zdrowia i życia pacjentki. Osoby szczególnie narażone na kontakt  z tym wirusem powinny badać się przynajmniej raz do roku.