Różne odsłony kalendarza

 

Kalendarz, choć mogłoby się wydawać, że jego użyteczność spadnie, w chwili, gdy każdy z nas dysponuje kalendarzem w telefonie lub innym urządzeniu mobilnym, wciąż zdaje się być przedmiotem niezwykle przydatnym. Jednymi z najchętniej wybieranych kalendarzy, są te, których mocowanie opiera się na spirali, nazywane kalendarzami spiralowanymi.

Rodzaje kalendarzy spiralowanych

kalendarz spiralowanyJeśli chodzi o kalendarz spiralowany, dostępny jest on w kilku rodzajach, dzięki czemu znajduje również rozmaite zastosowania. Są więc kalendarze wiszące, których zawieszenie na ścianie i możliwość przewracania kolejnych kart, umożliwia właśnie obecność spirali. Kalendarze tego typu doskonale sprawdzają się zarówno w domach, jak i w przestrzeniach biurowych, ponieważ zastosowane w nich rozwiązanie dotyczące przewracania kolejnych kart jest jednocześnie niezwykle użyteczne i estetyczne. Innym rodzajem kalendarzy spiralowanych, są kalendarze w mniejszym formacie, które możemy w stabilny sposób postawić na swoim biurku i notować w nich istotne kwestie dotyczące poszczególnych dni. Do trzeciego rodzaju kalendarzy spiralowanych należą kalendarze książkowe, które zamiast bocznego szycia, wyposażone są w grubą spiralę, dbającą o właściwy porządek kalendarza i jego wytrzymałość. Kalendarze tego typu często wzbogacane są o dodatkowe strony służące do tworzenia różnorodnych notatek i chętnie kupowane są przez studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Kalendarze na spirali cechują się dużą różnorodnością, którą chętnie wykorzystują ich producenci, tworząc serie kalendarzy dedykowanych poszczególnym grupom docelowym. Kalendarze tego typu często są również wykorzystywane jako gadżety reklamowe danej firmy. Gadżety tego typu mogą być świetnym podarunkiem dla pracowników lub klientów.