Profesjonalne leczenie hipnozą

 

Dzięki zastosowaniu hipnozy możliwe jest leczenie z uzależnień, nerwic, lęków, psychoz, a także wielu innych schorzeń, które utrudniają normalne funkcjonowanie. Dlatego też nie ma się, co dziwić, iż jest to jedna z najbardziej popularnych metod terapeutycznych. 

Kto w Warszawie zajmuje się hipnoterapią?

leczenie hipnozą warszawaJeżeli chcemy skutecznej terapii, która nie wymaga stosowania środków farmakologicznych, to hipnoza jest metodą najbardziej odpowiednią. Zaznaczmy, że zajmują się nią wyłącznie doświadczeni psychoterapeuci, którzy posiadają odpowiednie umiejętności potwierdzone certyfikatami. Hipnoza doskonale sprawdza się w leczeniu uzależnień od alkoholu, narkotyków, czy leków. Dowodzą tego badania, które zostały przeprowadzone nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Jeżeli interesuje nas leczenie hipnozą Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy odpowiednich specjalistów. Czas trwania sesji terapeutycznych to około sześćdziesięciu minut, natomiast czas trwania terapii jest uzależniony od rodzaju problemu. Z hipnoterapii możemy skorzystać zarówno w prywatnych gabinetach terapeutycznych, jak i placówkach państwowych. To, w którym z miejsc zdecydujemy się na terapię jest wyłącznie kwestią naszej decyzji, jednak należy mieć na uwadze, że w prywatnych gabinetach, wolny termin, znajdzie się znacznie szybciej. Dla wielu osób jest to decydująca kwestia, bowiem oczekiwanie na wolny termin w przypadku osób naprawdę wymagających specjalistycznej pomocy, jest wyjątkowo uciążliwe i nieprzewidywalne w skutkach.

Hipnoterapia jest bardzo skuteczną metodą, ale tylko pod warunkiem, że jest prowadzona przez doświadczonego i wykwalifikowanego psychoterapeutę. Dlatego też warto wybierać osoby, które mają wieloletnie doświadczenie w zawodzie.