Poszukiwania kominka kaflowego do mieszkania

Oboje z mężem wychowaliśmy się na wsi. Nasi dziadkowie mieli w mieszkaniach piękne, starodawne piece kaflowe. Marzyło nam się z mężem, że kiedyś będziemy mieli taki w swoim mieszkaniu. Ostatnio udało nam się zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy i postanowiliśmy, że wykorzystamy je na kupno i montaż takiego kominka, aby w końcu spełnić nasze młodzieńcze marzenie.

Gdzie w Warszawie kupić kominek kaflowy?

kominki kaflowe w warszawieZadzwoniłam do mojej znajomej, które pracuje w wiejskim muzeum i zapytała czy wie, gdzie znajdę kominki kaflowe w warszawie? W odpowiedzi podała mi nazwę sklepu w tym mieście w którym można kupić tanie i profesjonalne kominki gazowe. Udaliśmy się z mężem do tego sklepu. Był tam bardzo duży wybór różnych kominków. Zdecydowaliśmy się z mężem na kominek, który najbardziej przypominał nam dzieciństwo. Był on wykonany z kafli ze stali nierdzewnej. Zalecane paliwo do niego do drewno liściaste i iglaste oraz węgiel, czyli najbardziej ekonomiczne i wydajne. A w dodatku zapach palonego drewna jest bardzo przyjemny. Taki kominek ma bardzo duży zakres mocy grzewczej i służy jako dodatkowe ogrzewanie pomieszczeń. Ponieważ mieszkamy z mężem w bardzo dużym domu, takie dodatkowe ogrzewanie bardzo nam się przyda. W dodatku takie kominki są teraz bardzo ekologiczne i nie wydzielają za dużo trujących gazów. Zdecydowaliśmy się na zakup takiego kominka. Dokupiliśmy od razu odpowiednią ilość drewna do opalania.

Montaż kominka okazał się bardzo prosty. Jeszcze tylko kominiarz sprawdził stan wentylacji i mogliśmy po raz pierwszy odpalić nasz kominek. Piec bardzo szybko się nagrzewał i dawał dużo ciepła do pomieszczenia. W dodatku miał on elegancki i dekoracyjny wygląd. Byliśmy bardzo zadowoleni z tego kominka, tym bardziej że udało się go dostać w bardzo przystępnej cenie.