soczewki kontaktowe

Nie tylko okulary – jak polubic soczewki kontaktowe

Do niedawna jedyną możliwą bezinwazyjna korekcją wzroku były odpowiednio dobrane okulary. Wraz z postępem nauki i technologii oraz zastosowaniem nowoczesnych materiałów coraz szerzej stosuje się szkła kontaktowe.

Do produkcji pierwszych szkieł kontaktowych używano tradycyjnych cieńko profilowych szkieł. Ten materiał jednak nie do końca się sprawdzał gdyż nie można było nosić takich soczewek, gdyż oko po pewnym czasie traktowało je, jako ciało obce. Obecnie szkła kontaktowe produkowane są z różnego rodzaju silikonów. Materiał taki poprzez swoją giętkość oraz właściwości fizyko – chemiczne jest obojętny dla ludzkiego oka. Ma także dobrą gazo przepuszczalność, co powoduje, iż oko oddycha. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia zakażeń i chorób mogących uszkodzić narząd wzroku. Spowodowało to także, że soczewki kontaktowe bez obaw można nosić przez cały dzień a niektóre modele mogą pozostać na rogówce oka nawet w czasie snu. Aby jednak soczewki nie utraciły swoich właściwości należy pamiętać o ich regularnym płukaniu w specjalnym płynie oraz o odbiałczaniu w preparacie, który zapobiegnie ich zmętnieniu. Warto też wspomnieć, że soczewki kontaktowe umożliwiają także zmianę koloru oczu bez utraty swoich właściwości korekcyjnych. Obniżenie kosztów produkcji a także udoskonalenie procesu produkcyjnego soczewek powodują, że są one coraz częściej stosowane przez ludzi, jako alternatywa dla tradycyjnych okularów korekcyjnych.

Pamiętajmy jednak o tym, że przed zakupem soczewek należy odwiedzić lekarza okulistę, który dokładnie dobierze nam soczewki, jakie możemy bezpiecznie nosić zarówno pod kątem mocy jak i ich rodzaju.

Po więcej informacji warto zajrzeć na stronę http://e-soczewki.pl/