Najlepsze metody na kolki u niemowląt

W pierwszych tygodniach życia dziecka zaczynają pojawiać się bolesne bóle brzuszka. Spowodowane są one gazami zalegającymi w jelitach. Można temu zaradzić na kilka sposobów. Niektóre z nich są tradycyjne, apteczne, inne bardziej nowoczesne.

Jak skutecznie zwalczyć kolkę?

co na kolkę dla noworodkaMetod jest wiele, jednak należy mieć na uwadze to, co czuje maluch. Trzeba więc zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze sprawić, że poczuje się bezpiecznie i komfortowo, a po drugie, przestanie odczuwać ból powodujący dyskomfort. Zatem co na kolkę dla noworodka? Zdecydowanie najlepsza będzie cieplutka kąpiel. Należy ułożyć dziecko w wannie na plecach i polewać wodą jego brzuszek ciepłą wodą. Warto użyć do wody relaksacyjnych olejków dla niemowląt i delikatnie masować brzuszek. Najbardziej tradycyjną metodą jest noszenie na ręce w pozycji na brzuchu i nucenie lub śpiewanie. Jednak nie każdemu to pomaga. Można również sięgnąć po środki dostępne w aptece, które skierowane są dla dzieci z kolką lub wzdęciami. Ciekawą innowacyjną metodą jest poduszka antykolkowa, która łączy w sobie poniekąd większość dotychczasowych metod na bóle brzucha u niemowląt. Jej fenomen polega na tym, że działa na wiele sposobów, by zapewnić dziecku komfort. Przede wszystkim tworzy bezpieczą, miękką strefę wokół dziecka i wydaje cichy dźwięk, który imituje bicie serca. Z wnętrza poduszki na bolący brzuszek działają delikatne wibracje, które go rozmasowują. To jeden z najciekawszych produktów, które w kompleksowy sposób działają na pozbycie się kolki u dziecka.

Każde dziecko jest inne i naturalne, że różne rzeczy mogą na nie bardziej lub mniej działać. Najważniejsze, by wiedzieć, co można bezpiecznie próbować, by znaleźć swój najskuteczniejszy sposób na kolkę. Pamiętajmy też o tym, że to naturalne działanie wciąż rozwijającego się układu pokarmowego i większość dzieci przez to przechodzi.