Najlepsza kasa fiskalna do taksówki

Każde przedsiębiorstw w naszym kraju jest zobowiązane do prowadzenia pełnej księgowości. Może to być jednak kłopotliwe w przypadku firm z branży transportowej. W ich przypadku, w używanych przez nich do transportu klientów pojazdach nie ma zbyt dużo miejsca na profesjonalne urządzenia fiskalne.

Jaką kasę kupić do taksówki?

kasa fiskalna do taxiKilkanaście lat temu mieniło się prawo dotyczące korporacji taksówkarskich. Od tego momentu każda taksówka powinna być wyposażona w urządzenie fiskalne, umożliwiające wystawienie paragonów i generowanie raportów. Jasnym jest jednak, że ze względu na ograniczoną ilość miejsca, w taksówce nie uda się zamontować standardowej kasy fiskalnej. Dlatego też kasa fiskalna do taxi powinna spełniać pewne, jasno określone wymagania. Po pierwsze bardzo ważne jest, aby miała ona jak najmniejsze rozmiary, tak aby nie zajmowała dużo miejsca i nie przeszkadzała kierowcy w kierowaniu pojazdem. Po drugie, pomimo mniejszych rozmiarów, taka kasa fiskalna do taksówki powinna posiadać pewne podstawowe możliwości. Chodzi tu między innymi o możliwość wystawiania paragonów klientom, a także o funkcje automatycznego generowania i drukowania raportów dziennych. Kasa do taksówki powinna także dobrze współpracować z taksometrem. Na szczęście zmiana praw wymusiła na producentach kas fiskalnych produkcje także i takich, które będą dostosowane do używania w taksówkach. Ze względu na to, że obecnie takich mobilnych kas jest stosunkowo dużo na rynku, trzeba mocno zastanowić się przed wyborem odpowiedniej dla naszej korporacji.

Po zmianie prawa w Polsce, również kierowcy taksówek musza być wyposażeni w niezbędne urządzenia fiskalne. Takie urządzenia powinny spełniać określone wymagania i posiadać odpowiednie funkcje. Na szczęście jednak obecnie na rynku pojawia się coraz więcej tego typu urządzeń.