Migomat? Co to takiego?

Jeśli chodzi o spawanie materiałów metalowych, to będąc amatorem tematu możemy zagubić się w bardzo wielu pojęciach, urządzeniach i ostatecznie możemy dojść do sytuacji, w której pomylimy przecinarkę plazmową ze spawarką MIG albo TIG. Dlatego też niezwykle ważnym jest znajomość pojęć i wiedza, która pozwoli nam na używanie odpowiednich urządzeń do odpowiednich materiałów. 

Czym jest MIG?

spawarki migWbrew pozorom nie chodzi tutaj o wykonawcę samolotów, chociaż istnieje szansa, że może korzystać z takich spawarek. Przede wszystkim, MIG to metoda spawania elektrodą topliwą, która używa gazów obojętnych albo gazów aktywnych. Spawarki MIG są urządzeniami, które są używane na szeroko zakrojoną skalę i wiele z nich jest wykorzystywanych praktycznie codziennie w dziesiątkach zakładów na całym świecie. Dlaczego więc akurat te spawarki są aż tak popularne? Wynika to przede wszystkim z tego, że aluminium jako materiał przemysłowy jest niesamowicie powszechny w naszym świecie. Natomiast spawarka MIG idealnie nadaje się do spawania właśnie tego rodzaju metalu. Wykorzystywane w przemyśle samochodowym, spożywczym i niekiedy hutniczym są urządzeniami, które trzymają zasłużone miejsce pośród sprzętu służącego do obróbki metali i tym podobnych stopów. Niemniej jednak, na specjalną uwagę zasługuje tutaj wzmianka o tym, że spawarki MIG są wyjątkowo popularne w przemyśle samochodowym i praktycznie żaden warsztat samochodowy nie może obejść się bez takiej.

Jak więc widać, spawarki MIG to popularne narzędzia, które służą do obróbki metali takich jak aluminium, miedź czy też stal. Różnorodność metali spawalnych to z całą pewnością bardzo duży atut i jednoczesna zaleta, która przyciąga coraz to większe rzesze klientów oraz przede wszystkim nowych nabywców, którzy korzystają z wyżej wymienionego sprzętu.