Kurs na prawko A2

Kategoria A2 to kategoria prawo jazdy na motocykl. Jest to kategoria prawo jazdy, która pozwala poruszać się motocyklem po drogach. Jednak są to mniejsze motocykle. Można zdawać prawko na tą kategorię po ukończeniu osiemnastego roku życia, natomiast można zapisać się na sam kurs wcześniej. 

Prawko na motocykl

prawo jazdy a2 krakówKategoria prawo jazdy A2 dotyczy motocyklów. Kurs prawo jazdy na ta kategorię różni się trochę od kursu na prawko na samochód. Jeśli chodzi o teorię to kurs jest podobny. Natomiast bardzo się różni praktyczna część. Jeśli mowa o kursie na prawo jazdy A2 Kraków jest miastem, gdzie znajdują się ośrodki polecane przez innych ludzi. W praktycznej części więcej czasu kursant spędza na placu manewrowym. Dzieje się tak, ponieważ nawet egzamin odbywa się głównie na placu. Na placu kursant ma wiele zadań do wykonania. Są to między innymi slalomy, takie jak szybki i wolny, czy ósemka. Dopiero po wykonaniu pewnych elementów na placu można wyjechać na dalszą część egzaminu, czy jazdę po mieście. W przypadku prawo jazdy a2 część jazdy po mieście jest bardzo prosto. Niestety ale więcej osób nie zdaje egzaminu, ponieważ na placu popełni jakiś błąd. Dlatego wiele czasu podczas kursu spędza się na placu. Można powiedzieć, że osiemdziesiąt procent czasu na kursie spędza się na placu, a jedynie dwadzieścia procent na jeździe po mieście. Niestety, ale egzamin na prawo jazdy a2 jest dość trudny, ale obecnie cieszy się on dużym zainteresowaniem i bardzo dużo osób mimo wszystko go zdaje. 

Motocykl kiedyś chcieli posiadać wyłącznie panowie, jednak obecnie często egzamin na prawo jazdy A2 zdają panie. Podczas kursu kursant jest w stanie nauczyć się wszystkiego co potrzeba mu, aby zdać egzamin i móc prawnie jeździć na motocyklu. Oczywiście trzeba pamiętać, że kategoria A2 dotyczy motocykli o mniejszej pojemności.