Jakie buty wybrać na zimową górską wycieczkę?

W pogodni za codziennymi obowiązkami i pracą, już na pół roku przed planowanym urlopem, układamy sobie plan w głowie, co będzie robić podczas wakacji. Aby dostarczać sobie jeszcze więcej pięknych wspomnień z wakacji, warto również wybierać się na nie w czasie zimy. Jest to idealna pora do pospacerowania po przepięknych osłoniętych śniegiem, górskich szlakach.

Ciepłe stopu dzięki butom trekkingowym

izolujące buty trekkingowe na zimęJak właściwie przygotować się na piesze wędrówki po górach w czasie zimy. Przede wszystkim należy zabrać ze sobą bardzo ciepłe uprania. Klimat w górach jest nieco inny, a odczuwalna temperatura może być zdecydowanie niższa od tej, którą pokazują termometry. Podczas spacerów i wyjść nie można zapominać o solidnym obuwiu. Odmrożenie palców u stóp jest najczęściej spotykanym urazem w czasie zimy w górach. Aby temu zapobiec należy zaopatrzyć się w izolujące buty trekkingowe na zimę. Ich wytrzymała i solidna konstrukcja pozwoli na sprawne poruszanie się po nierównej i pokrytej śniegiem powierzchni. Podeszwa antypoślizgowa zapobiegnie przewróceniom. Bardzo ważną cechą takiego obuwia jest także jego ocieplenie. Są one wyposażone w dodatkowy materiał, który nie przepuszcza zimnego powietrza do wewnątrz buta. Buty trekkingowe zapobiegają tym samym wyziębieniu stóp. Ciepło oddane przez stopu również nie wydostaje się na zewnątrz. Dzięki temu specjalnemu materiałowi nie jest możliwe także dostanie się wilgoci do wewnętrznej strony buta. Sprawdzą się więc one podczas spacerów w śniegu lub podczas występowania opadów atmosferycznych.

Decydując się na zimowy wyjazd w góry należy pamiętając o właściwym doborze obuwia. Nie dbając o ten aspekt bardzo łatwo jest odmrozić sobie palce u stóp. Ocieplane i izolujące zimno buty trekkingowe zapobiegną tym przykrym sytuacjom. Poza tym są bardzo wygodne i umożliwiają sprawne poruszanie się po śniegu.