Jak siatka zbrojeniowa rozpoczęła akcję ocieplania?

Mieszkanie na osiedlu domków segmentowych, jest bardzo ciekawe i wesołe. Z jednej strony, każdy posiada niemal identyczny domek, różniący się może tylko wielkością ogródka, a z drugiej każdy dba o to, aby wyróżniać się na tle innych. Jak więc można się wyróżnić na takim osiedlu?

Jak powstała nazwa naszego osiedla?

zbrojeniowa siatka do styropianuCiężko jest wyróżniać się na tle innych mieszkańców takiego osiedla ze względu na to, że wszystkie połączone ze sobą domki są identyczne. Można jednak, zadbać o oryginalny wygląd ogrodu lub ogrodzenia, a nawet o inny kolor swojego budynku. I to właśnie zmiana koloru sprawiła, że nasze osiedle nie tylko stało się pięknym miejscem, ale również pozwoliło nam na znaczne oszczędności. Jak to się więc stało? Gdy już wszystkie ogrody na naszym osiedlu wyglądały zjawiskowo i oryginalnie, a ogrodzenia i bramy wjazdowe były idealnie pomalowane, przyszedł czas na bardziej praktyczne działania. Pierwszy sąsiad, na którego posesji nagle pojawiła się zbrojeniowa siatka do styropianu, wzbudził nie małe zainteresowanie. Okazało się, że nasz sąsiad zaplanował ocieplenie swojego budynku i zmianę jego koloru. Czy wyobrażacie sobie osiedle, gdzie stoją tylko białe segmenty z jednym domkiem w kolorze zielonym? W pierwszej chwili, wszyscy pozostali sąsiedzi łącznie ze mną czuliśmy złość, ale po nie długim czasie na posesji każdego z nas pojawił się również styropian, oraz rolki z siatką zbrojeniową.

Zorganizowaliśmy spotkanie, na którym ustaliliśmy kolory dla poszczególnych domków, a w niedługim czasie nasze osiedle otrzymało własną nazwę „Osiedle tęczowe” Muszę przyznać, że towarzyszyło temu wszystkiemu dużo zabawy i śmiechu. Nasz pionierski sąsiad, twierdził, że dobrze wiedział od samego początku, że każdy zrobi to samo co on, a na dowód tego pokazał na zebraniu, przygotowany wcześniej plan zmiany kolorów.