Izolacje natryskowe – co warto wiedzieć

Izolacje natryskowe poddasza wykonywane za pomocą pianki poliuretanowej to rozwiązanie stosunkowo nowe na naszym rynku. A co za tym idzie wiele osób nie do końca wie czym ono jest i co za tym idzie jak ono się sprawdza. Warto zatem przyjrzeć mu się nieco bliżej.

O zastosowaniu izolacji natryskowych

natryskowe izolacjeIzolacje natryskowe wykonywane przy pomocy specjalnego pistoletu wystrzeliwującego piankę poliuretanową pozwalając na szybkie ocieplenie poddasza bez obciążania konstrukcji dachowej. Wynika to z tego, że materiał jakim jest pianka, to rozprowadzeniu szybko zwiększa swoja objętość, dzięki czemu dociera nawet do najmniejszych zakamarków, dzięki czemu redukcja mostków termicznych jest bardzo dobra, a dodatkowo sama pianka jest bardzo lekka, choć po wyschnięciu staje się twarda, dzięki czemu nie tyko nie obciąża wspomnianej konstrukcji, ale także ja wzmacnia, co sprawia, że może ona być stosowana w przypadku lekkich poszyć dachowych. System ten jak już powiedzieliśmy umożliwia szybką aplikację, dzięki czemu ocieplenie poddasza możliwe jest nawet w jeden dzień, dodatkowo sama metoda jest bezpieczna, przez co nie wymaga się od domowników opuszczenia domu w trakcie prac Materiał jest hipoalergiczny i nie zawiera niebezpiecznych związków, dzięki czemu z powodzeniem może być stosowany także i na poddaszach mieszkalnych. Natryskowe izolacje sprawdzają się zarówno w przypadku nowych obiektów, jak i tych już istniejących. Co jednak najważniejsze maja one bardzo wysokie parametry izolacyjne, praktycznie na dzień dzisiejszy chyba najlepsze z wszystkich rozwiązań dostępnych na rynku.

Dokładność wykonanej izolacji, krótki czas prac jak i wszechstronność tego rozwiązania, sprawiają, że natryskowe izalacje to bardzo ciekawa alternatywa dla innych systemów ociepleniowych. dlatego warto wziąć to rozwiązanie pod uwagę, jeśli nosimy się z zamiarem ocieplenia poddasza.