Hala i ujeżdżalnia dla koni

Osoby prowadzące hodowlę koni, a także zajmujące się działalnością gospodarczą związaną z ich utrzymaniem, wiedzą, jak niezbędnym obiektem w takim wypadku jest ujeżdżalnia dla koni. To obiekt, który z pozoru przypomina zwykłą halę magazynową lub rolniczą, ale jego zastosowanie jest zgoła odmienne. Jakie właściwości mogą mieć tego typu hale i jakie firmy je oferują na rynku?

Hale oferowane przez producentów do jazdy konnej

hale dla koniKonstrukcja hali tego typu jest bardzo prosta. Są one budowane z użyciem szkieletów oraz konstrukcji stalowych, a także z pomocą wielu materiałów prefabrykowanych. Spotkamy także hale dla koni zbudowane przy użyciu folii oraz materiałów PCV (szczególnie w przypadku obiektów tymczasowych). Zamawianie hal odbywa się poprzez wybranie odpowiednich wymiarów, a co za tym idzie rozstawu podpór oraz kratownic stalowych. W halach mogą być montowane także specjalne świetliki dachowe, które w bardzo wydajny sposób zwiększają dostęp światła dziennego do wnętrza ujeżdżalni. Hale zbudowane do jazdy konnej mogą być także oferowane razem ze stajnią. Stanowią one wtedy jeden, zwarty obiekt, który może być umieszczany na terenie hodowli koni. Hale ze stajnią są także budowane w sposób osobny i oddzielony od siebie. Firmy oferujące hale i ujeżdżalnie, zajmują się także budową innych hal, w tym magazynowych czy też produkcyjnych. Wśród ich ofert znajdziemy także różne hale dla bydła.

Oprócz stajni i ujeżdżalni ważną rolę w hodowli koni pełni także tak zwana lonżownia. Jest to okrągła hala, która może być wykorzystywana do zamontowania ręcznych lub elektrycznych karuzeli treningowych dla koni. Tego typu obiekty są niezbędne podczas hodowania koni sportowych, a także innych ras, które są hodowane w rozmaitych celach pokazowych.