http://www.amazonkakrystyna.waw.pl/

Grafika, jako ważny element portali informacyjnych

Badania ruchu w Internecie, w ciągu ostatnich kilku lat wykazują, że pomimo cały czas rosnącej aktywności internetowej, internauci robią się coraz bardziej leniwi. Portale informacyjne przeglądane są „po łebkach”, jeżeli strona zawiera artykuły tylko w formie tekstu, są one zazwyczaj wyłączane od ręki lub po przeczytaniu kilku pierwszych zdań. Płynące zewsząd informacje, jak i dezinformacje sprawiają, że coraz mniejszą wagę przykładamy do tekstu, za to chętnie sięgamy po galerie obrazków czy filmów zagłębiających poruszony temat. Ba, okazuje się, że wręcz w tej chwili tekst to już tylko uzupełnienie informacji wizualnej, bombardowanie nas przez wszystkie media informacjami sprawia, że w pewnym momencie przestajemy się skupiać nad treścią. 
O ile na portalach tematycznych, czyli tak zwanych Wortalach, możemy jeszcze znaleźć duże zainteresowanie treścią, lub jakościowo nieciekawą ilustracją, o tyle artykuły informacyjne na portalach wielotematycznych powinny możliwie najwyższej rozdzielczości.http://www.amazonkakrystyna.waw.pl/ 
Co ciekawe, pomimo trendu ku szukaniu informacji wizualizowanych, internauci nie uważają, aby były one wiarygodne. W dobie, kiedy nie tylko graficy wiedzą, co to Photoshop, pojawia się brak wiary w to, że zdjęcie może być autentyczne. Dlatego gdy podajemy informacje, za pomocą galerii, zwróćmy uwagę na to, by były one podpisywane w sposób, który narzuca myślenie pod kątem tego, ze dany artykuł informacyjny opiera się na faktach. Przykładowo pokazując zdjęcia z jakiegoś wydarzenia kulturalnego, sygnujmy je nazwiskiem fotografa, czy wręcz w tytule obrazka używajmy słów typu „autentyczny”. Pamiętajmy jednak, stosując się do trendu wizualizacji informacji, by nie przesadzić. Tworząc olbrzymie galerie zdjęć, kolorowych, przytłaczających i w dużej rozdzielczości, możemy doprowadzić do tego, że internauta najzwyczajniej zmęczy się ich oglądaniem, a portal informacyjny zawierający zbyt dużo, za dużych zdjęć i grafik, sprawi, że strona straci na szybkości ładowania, co może skutecznie odstraszyć potencjalnych odwiedzających.

Źródło: http://www.amazonkakrystyna.waw.pl/