Drewniana altana jest bestselerem

Coraz więcej ludzi z dużych aglomeracji miejskich, marzy o własnym domku na wsi z pięknym ogrodem pełnym kwiatów i krzewów. Jeżeli mamy trochę szczęścia i pieniędzy to możemy spełnić to marzenie i przystąpić do zagospodarowania zielonej przestrzeni poza miastem.

Jaką altanę wybrać do ogrodu?

altany ogrodowe drewnianeNajpopularniejsze modele są wykonane z drewna, bo takie się najbardziej podobają klientom. Choć dostaniemy także altany wykonane ze stali, rurek aluminiowych, czy tworzywa sztucznego, to drewniane wiodą prym w tej branży sprzedaży. Altany ogrodowe drewniane są najczęściej wykonane z drewna klonowego, dębowego, albo sosnowego. które dzięki długiemu procesowi suszenia, jest trwałe i odporne na uszkodzenia. Pomalowane bezbarwnym lakierem do drewna, wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki. W ogrodzie musi być miejsce na stół, krzesła, czy grilla, dlatego altana świetnie się sprawdzi na każdym zielonym terenie. W sklepach możemy znaleźć konstrukcje kwadratowe, prostokątne, sześciokątne, a nawet okrągłe. Ich zadaszenie różni się kształtem i rodzajem użytych materiałów. Dach altany może być pokryty drewnianymi deskami, małymi dachówkami, albo transparentnym tworzywem plastikowym, które będzie przepuszczać promienie słoneczne do środka. Nogi drewnianych belek, podtrzymujących dach altanki, są zakończone specjalnymi stalowymi nakładkami z dwudziestocentymetrowym bolcem, które umożliwia zamontowanie jej w miękkim podłożu ogrodu. Niektóre modele posiadają boczne barierki, oraz są wyposażone w gotowe ławeczki.

Dokonując zakupu altanki ogrodowej, powinniśmy się przede wszystkim kierować swoim gustem i jakością wykonanych konstrukcji. Drewniane altanki będą najdroższe, ale też najtrwalsze, a stalowe trzeba będzie co parę lat zabezpieczać przed szkodliwą rdzą.