Dobroczynny ucisk, czyli o rajstopach kompresyjnych

Problemy z krążeniem to ostatnio jedno z najczęściej występujących schorzeń. Powstają zazwyczaj na skutek niewłaściwego odżywiania się oraz braku odpowiedniej dawki ruchu w codziennym trybie życia. Dieta bogata w tłuszcze, ale za to uboga w owoce i warzywa, jak również zaniechanie uprawiania jakiegokolwiek sportu – prowadzi zazwyczaj do niebezpiecznych nieprawidłowości takich jak żylaki, stany zapalne i zakrzepy. 

Leczenie za pomocą rajstop kompresyjnych

Najlepsząrajstopy kompresyjne metodą wspomagajacą farmakologicznego leczenie chorób żył jest po prostu ucisk. Zastosowany wielokierunkowo i na dużej płaszczyźnie – stymuluje krążenie i nie pozwala krwi zalegać. Jest pomocny nie tylko podczas przebiegu chorób, lecz także w ich profilaktyce. Znakomicie wspomaga pracę naczyń i ułatwia przepływ krwi. Najlepiej, gdy jest stosowany długo i codziennie, np. jako element stałych części odzieży. Medyczne podkolanówki, pończochy czy rajstopy kompresyjne to świetne rozwiązanie dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą zmienić swojego stylu życia i są narażeni na powstawanie chorób układu krążenia. Do ich ogromnych zalet należy nie tylko funkcja terapeutyczna, lecz także trwałość i właściwości modelujące ciało. Rajstopy uciskające nie są całkowicie nowatorskim produktem na rynku, a ich obecność w asortymencie wielu producentów sprawia, że można je nabyć w różnych kolorach i o zróżnicowanej gęstości splotu.

Problemy z krążeniem dotyczą wielu osób, bez względu na wiek i płeć. Wszelkie nieprawidłowości w układzie krążenia przejawiają się zasinieniami na skórze, obrzękiem i deformacją kończyn. Warto zadbać o kondycję swoich żył, nosząc uciskową odzież. Nie tylko poprawiny w ten sposób pracę naszego układu krwionośnego, lecz także zadbamy o estetyczny wygląd naszych nóg.