Czym jest henna?

Większość z nas wie, że henna to produkt służący do przyciemniania brwi lub rzęs, a w wielu kulturch, np. indyjskiej wykorzystuje się ją do malowania na ciele kobiet, zwłaszcza na rękach, tatuaży. Czym jednak jest henna tak naprawdę, z czego się ją pozyskuje i od jak dawna nam służy?

Więcej informacji o hennie

henna khadiZ tego co wiemy obecnie, hennę używano już w dalekiej przeszłości. Jej resztki odnajdywano w grobowcach na terenie Starożytnego Egiptu. A czym tak naprawdę jest henna? Otóż henna, to nic innego jak barwnik pochodzenia roślinnego, który pozyskuje się z pędów oraz liści rośliny nazywanej lawsonią bezbronną. W celu uzyskania substancji dającej się nanieść na skórę, miesza się proszek otrzymany z wyżej wymienionej rośliny z wodą i na przykładem kwaem cytrynowym. Tatuaż zrobiony za pomocą henny jest w stanie przetrwać nawet do 3 tygodni, po takim samym czasie trzeba powtórzyć zabieg henny wykonywany w celu przyciemnienia włosów, brwi czy rzęs. Jest to naturalna metoda, która nie niszczy i nie wpływa negatywnie na naszą skórę. W historii znamy wiele przypadków wykorzystywania henny, w celu podkreślenia urody czy też rangi społecznej. Dziś hennę znajdziemy w każdym sklepie, jedną z najpopularniejszych jest henna Khadi. W Starożytnym Egipcie był zwyczaj malowania henną mumifikowanych zwłok. Podczas hinduskich zaślubin istnieje zwyczaj tatuowania rąk i stóp Panny Młodej kunsztownymi wzorami za pomocą henny

Tatuaże wykonywane za pomocą henny są bezpieczne i schodzą po czasie trzech tygodni. Dlatego jeśli nie jesteśmt pewni czy tatuaż, który chcemy wykonać na pewno nam będzie pasował, warto wykonać próbę. Henna to jedna z substancji, która sprawdzi się w przypadku prostszych wzorów idealnie i będzie wyglądać niczym prawdziwy tatuaż.