Czy rębak ciągnikowy to dobry wybór?

Gdy pogoda na dworze staje się tak piękna, że aż chce się iść pracować w ogrodzie, to zaczynamy na początku szukać narzędzi. Po jakimś czasie okazuje się, że nie mamy tego co jest najbardziej potrzebne. Taka pogoda to okazja do pozbycia się dziko rosnących krzewów czy też usunąć konary które już obumarły. Co wtedy zrobić z pozostałościami po tej pracy?

Ciągnikowy rębak do gałęzi i nie tylko

rębak do ciągnikaPrawdopodobnie jednym z lepszych rozwiązań jeśli chodzi o rozdrabnianie gałęzi drzew będzie rębak ciągnikowy. Takie rozwiązanie jest dedykowane pracom głównie w sadzie oraz osobom, które są w posiadaniu ciągnika rolnego. Niektórzy decydują się na wykonanie samodzielnie takiego rębaka. Niektórzy rolnicy to często z wykształcenia mechanicy maszyn rolniczych. Te kwalifikacje znacznie pomagają w codziennym użytkowaniu maszyn lub nawet przerabianiu niektórych na własne potrzeby. Tak też właśnie pomysłowi rolnicy przerabiają stare maszyny na rębak do ciągnika. Tego typu rębak może nie tylko przerabiać ucięte gałęzie ale także inne odpady i płody rolne. Jednak tego typu przeróbki mogą być dosyć niebezpieczne, dlatego lepiej zainwestować od kilkuset do kilku tysięcy złotych za poczucie bezpieczeństwa w trakcie wykonywania codziennej pracy. Zanim dokonamy jednak zakupu rębaka do ciągnika powinniśmy znać parametry naszego ciągnika. Relatywnie słabszy silnik może współpracować ze słabszym rębakiem, natomiast silnik o większej mocy – z większym. 

Często zdarza się, że samoróbki robione przez rolników czy też sadowników znacząco obciążają silnik ciągnika, dlatego biorąc pod uwagę to, iż ciągnik może się szybciej wyeksploatować niż się tego spodziewamy, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup gotowego rębaka do ciągnika w sklepie i z dodatkową gwarancją.