Co to jest boho?

Istnieje wiele przeróżnych sklepów, które oferują rozmaite ubrania w odmiennych stylach. Każdy z pewnością znajdzie tam coś dla siebie. Można stawiać na gotowe stylizacje, proponowane na przykład przez osoby z internetu. Można także wypracować swój własny styl, w którym będziemy czuć się swobodnie. 

Jak ubierać się w stylu boho? 

długie sukienki letnie w stylu bohoBoho to styl, który kojarzyć nam się może z szeroko pojętym eklektyzmem. Miesza on bowiem kilka różnych sposobów ubierania się, które pochodzą z odmiennych kultur czy ugrupowań. Można powiedzieć, że łączy on cechy ubioru charakterystycznego dla hippisów, ale też dla cygańskiej bohemy. Najważniejsze w stylu boho jest to, aby czuć się swobodnie oraz wygodnie. Dlatego tak popularne są luźne, przewiewne i kolorowe materiały. Kojarzą nam się z nim głównie długie sukienki letnie w stylu boho, sięgające ziemi i falujące na wietrze. Do takich stylizacji pasują także liczne ozdoby, takie jak opaski, długie naszyjniki czy duża ilość bransoletek. Dodatki te mogą być wykonane z rzemyków, tak samo jak paski czy torby. Również plecione elementy garderoby idealnie będą współgrać z jakąś kwiecistą stylizacją. W stylu boho królują także koronki i jeans, które świetnie do siebie pasują. Często nosi się jeansowe spodenki, kurtki czy bezrękawniki. Częstym dodatkiem są też rzeczy ze skóry, pióra czy prawdziwe kwiaty. Wszystko to można dowolnie ze sobą mieszać, w sposób taki, jaki podpowiada nam nasza własna intuicja. Ważne, aby czuć się z tym swobodnie i komfortowo.

Odkrycie własnego stylu to klucz do tego, aby czuć się dobrze w ubraniach, które zakładamy. Jednak warto spróbować eksperymentów, na przykład ze stylem boho. To połączenie wielu różnych materiałów, które potrafią świetnie ze sobą współgrać. To także idealne ubrania na gorące dni, ponieważ są zwiewne oraz wykonane z lekkich materiałów.