Ciepłe wnętrza

Warto zapewnić sobie komfort cieplny nie tylko w długie zimowe wieczory. Wiadomo jednak, że budowa centralnego ogrzewania dużo kosztuje, więc lepiej zastosować rozwiązania tańsze – zwłaszcza w sytuacji, gdy nie będziemy regularnie go używać, a tylko czasami zależy nam na dogrzewaniu mieszkania lub domku letniskowego na działce.

ogrzewanie3Coraz popularniejsze w Polsce są nagrzewnice. Stosowane są przede wszystkim w ogródkach restauracyjnych, ale też w innych miejscach – podczas organizacji konferencji prasowych czy eventów. Zapewniają szybkie nagrzanie np. namiotu i komfortową pracę lub spotkanie osób, które nawet nie spodziewały się, że wewnątrz cieniutkiego namiotu może być tak ciepło. Są to urządzenia coraz bardziej wydajne i można zasilić je z różnych źródeł – są nagrzewnice gazowe, ale też podłączane do prądu lub agregatu. Można je więc stosować praktycznie w każdym miejscu i w każdych warunkach, co jest niewątpliwie ich dużym atutem.

Innym rozwiązaniem są grzejniki konwektorowe, używane w różnych konfiguracjach. One również cechują się rozwiązaniami, pozwalającymi na coraz większą i lepszą wydajność. Znacznie obniża to również koszty użytkowania, które są ważne podczas organizowania imprez, zwłaszcza plenerowych.

W zamkniętych pomieszczeniach, nawet postawionych prowizorycznie na potrzeby handlu czy usług sezonowych, stosuje się z reguły grzejniki podokienne, które zapewniają ogrzewanie zwłaszcza powietrza, jakie trafia do wnętrza poprzez nieszczelności w oknach. Okna to także miejsca, gdzie występują największe straty cieplne, więc warto je ograniczyć, co wpłynie na średnią temperaturę w całym pomieszczeniu.

Grzejniki powinny być jednak tak dobrane, by nie przegrzewały powierzchni użytkowej. Jednocześnie nie mogą być też zbyt słabe, bo mimo ich pracy i poniesionych na to kosztów, nie będziemy widzieć, a właściwie czuć widocznej różnicy. Dlatego grzejniki i sposób ogrzewania najlepiej dobrać ze specjalistą, który wyliczy straty cieplne i odpowiednią moc niezbędnego ogrzewania.

Szukasz czegoś więcej? Odwiedź: http://www.jaga.com.pl