Całodobowe badanie EKG

Czasami każdy z nas może się gorzej poczuć. Niekiedy pogoda nie sprzyja naszemu samopoczuciu. Jednakże, niektóre dolegliwości utrzymują się naprawdę bardzo długo. Dużym problemem są bóle serca. Niekiedy są bardzo uciążliwe. Wówczas, warto udać się do kardiologia na EKG. Niekiedy lekarz zleca badanie z użyciem holtera. Na czym ono polega? 

Badanie poprzez holter

holter ekg krakówZbyt częste dolegliwości bólowe powinny skłonić nas do wizyty u lekarza. W końcu przyczyn takich sytuacji jest naprawdę sporo. Ludzie nierzadko mają problem z nieprawidłową pracą serca, która objawia się naprawdę różnorodne. Jedni odczuwają częste kłucie w sercu, a inni nieustanne drgania. Znajdą się i tacy, którzy nie odczuwają żadnych objawów, pomimo choroby serca. Dlatego też, kardiolodzy czasami są zmuszeni zlecić dodatkowe badania celem postawienia prawidłowej diagnozy. Niekiedy może być to holter EKG Kraków jest jednym z miast, w którym takie badanie jest dosyć często wykonywane. Warto wiedzieć, na czym ono polega i jak należy postępować w trakcie badania. Holter jest urządzeniem, które pacjent nosi przez całą dobę. Do ciała przymocowane są elektrody w odpowiednich miejscach na klatce piersiowej. Wówczas, praca serca jest kontrolowana przez całą dobę. Po uzyskaniu wyniku, lekarz może postawić właściwą diagnozę. Ważne jest, aby podczas badania holterem nie używać elektrycznych narzędzi, komputerów, czy też telefonów komórkowych. Należy ograniczyć korzystanie z urządzeń, które mogą źle wpłynąć na prawidłowość wyników.

Niekiedy każdy z nas musi wybrać się na jakieś badania. Kardiolodzy czasami zlecają badanie poprzez holter EKG. Dzięki niemu, można ocenić pracę serca pacjenta. Należy jednak bezwzględnie stosować się do wszystkich zaleceń podczas takiego badania.